Google Reklam Ajansı

İş dünyasının yeni reklam platformunun internet ortamı olmasıyla birlikte en popüler arama motorunda verilen reklamlara Google reklamları denir. Sık kullanılan bir arama motoru olması nedeniyle etkili bir tanıtım sağlar. Şirketinin ismini duyurmak isteyenler için avantajlı fiyatlar sunar. Ülkenin farklı yerlerinden birçok insana ulaşma şansınız olur.

Anasayfada en çok kullanılan site olan Google, işletmelere reklam verebilme fırsatı tanır. Crabs Media Google reklam ajansı sayesinde kolaylıkla bu hizmetten faydalanabilirsiniz. İstediğiniz görselleri ve sloganları içeren tanıtımı bu platformda rahatlıkla yapabilirsiniz.

Google Ads (Adwords) Reklamları 

Arama motoru kullanıcılarının hedef kitleyi oluşturduğu, dijital reklamlardır. Google üzerinde istediğiniz tanıtımı yapabilmenize olanak tanır. Elbette kişilerin yaptıklara aramalara göre reklamları düzenlenir. Bu sayede hedef kitlenize ulaşmanız mümkün olur. Google reklam ajansı üzerinden gerekli işlemleri yürütüyoruz.

Google Ads (Adwords) Nedir?

Google Ads (Adwords); Dijital dünyada firmanızı tanıtabilmeniz ve insanlara isminizi daha rahat duyurabilmeniz için kurulmuş bir reklam sistemidir. Diğer medya kanalları ile yapacağınız tanıtımların çok daha üstünde bir başarı elde edersiniz. Kısa süre zarfında daha ekili reklam çalışmalarına imza atabilirsiniz. Firmanız için bu önemli yatırımı yapmanız, size kazanç artışı olarak geri döner. Reklamlarınızı evrensel platformlara da taşıyabilirsiniz.

Google Adwords Ne İşe Yarar?

Dijital reklamcılık sektöründe aktif bir şekilde yer almanızı sağlar. Firma isminiz birçok kişi tarafından duyulur. Web sitenizin ise günlük ziyaret sayısında önemli bir artış gözlenir. Google reklamları firmanız için yapacağınız önemli bir yatırım olarak düşünülebilir.

Google Ads (Adwords) Reklam Ajansı Nasıl Çalışır?

Bu işe girmek isteyenler öncelikle Google reklam ajansı ile iletişime geçmeli ve istediği reklam modelini belirtmelidir. Farklı bütçelere göre farklı reklam seçenekleri bulunur. Görüntülü ya da arama motoruna yansıyacak şekilde reklam seçenekleri bulunur.

Google Reklamlarının Avantajları Neler?

  • En önemli reklam platformu olan internette siz de yerinizi almış olursunuz.
  • Hedef kitlenize uygun bir reklam politikası düzenlenir.
  • İsminiz kısa sürede duyulur.
  • Kazancınıza artış olarak yansır.
  • Reklam sürenizi ve ulaşmak istediğiniz kişi sayısını belirleyebilirsiniz.

Neden Google’da Reklam Vermeliyim?

İnsanlar sık sık Google üzerinden çeşitli aramalar yaparlar. Bazen satın almak istedikleri bir ürünü ya da almayı düşündükleri bir hizmeti arama motoruna yazarak araştırma yaparlar. Bu genellikle alışveriş öncesi ilk adımdır. Google reklamları ise burada devreye girer. İnsanlara en ihtiyaç duydukları anlarda firmanızı tanıtır.

Google Adwords’ün Etkinliğini Artırmak İçin Neler Yapılabilir?

Reklam verdikten sonra etkinliğini araştırma şansınız vardır. Sitenizin ziyaret sayısında artışı gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca farklı paketlerden yararlanarak reklamınızı daha fazla sayıda insanın görmesini sağlayabilirsiniz. Google aramaları içinde reklam olarak sitenizin karşılarına çıkmasını isteyebilirsiniz. Bu gibi fırsatlar sayesinde en büyük dijital reklam platformu olma özelliğini taşır. Google reklam ajansı sayesinde şirketiniz artık daha ön plandadır.

Reklam Modelleri Nelerdir?

İnsanlar için önemli bir tanıtım ağı oluşturan Google reklamları 5 farklı modelden oluşur. Bunlar; arama ağı reklamları, görüntülü reklam ağı, alışveriş reklamları, evrensel uygulama reklamları ve video reklamlarıdır.

Dilerseniz Crabs media Google reklam ajansı ile olan iletişiminiz sırasında farklı reklam modellerini yönetiyoruz. Tanıtmak istediğiniz her ne ise, reklam modelini seçmenizde etkili olacaktır.

Google Adwords Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Temelde arama ağı reklamları ve görüntülü reklamlar olarak ikiye ayırabiliriz. Her ikisini de ya da ayrı ayrı tercih etme şansınız vardır. İki türün de farklı avantajları bulunur. Genel olarak Google kullanıcıları ile etkili bir şekilde buluşmanız sağlanır. İnsanlar çok gördükleri ismi hatırlama eğilimindedir. Bu nedenle reklam sektörünün getirilerini asla ihmal etmemelisiniz.

Google Ads Arama Ağı Reklamları

Arama motorları, gün içinde aktif olarak kullanılır. Yaşadığımız internet çağı nedeniyle araştırmaların birçoğu Google üzerinden yapılır. Dolayısıyla firmalar için önemli bir reklam platformu doğmuştur. Google reklam ajansı vasıtasıyla reklamızı etkili bir şekilde yapabilme şansınız olur. Arama ağı reklamları sayesinde anahtar kelimeyi yazan bir kullanıcının karşısına Web siteniz üst sırada çıkar. Burada önemli olan URL ile Web sitenizin doğru bir şekilde eşleşmesidir.

Google Ads Alışveriş Reklamları

Alışveriş için internet siteleri sıklıkla tercih edilir. Dolayısıyla e-ticaret sitelerinin Google reklamları konusunda hassas davranmaları gerekir. Alışveriş yapmak isteyen bir kişinin karşısına kendi Web sitenizin üst sıralarda çıkartılmasını sağlayabilirsiniz.

Google Ads Telefon Reklamları

Mobil kullanıcılar için oluşturulan reklam politikalarından faydalanabilirsiniz. Evrensel düzeyde beklentilerinizi karşılaşayacak olan Google reklamları telefon kullanıcıları için de etkilidir.

Google Ads Görüntülü Reklamları

Görüntülü reklamlar her zaman daha ilgi çekicidir. Bu sayede insanların dikkatini satmak istediğiniz üründe ya da hizmette toplayabilirsiniz. Hazırlanan içeriklerin ise kaliteli olması son derece önemlidir. Google reklamları için görsel hazırlarken destek alınabilir.

Google Ads Reklam Verme Fiyatları 2021

Firmalar için bu konu ile en önemli detay bazen Google reklamları fiyatları olabilir. Ancak bütçenize göre reklam verme seçeneklerinizin olacağını unutmamalısınız. Eğer düşük bir bütçe ayırdıysanız, daha az kişiye ulaşabileceğiniz ve daha kısa süreli reklamlarla işe başlayabilirsiniz.

Daha fazla büyümek istiyorsanız, ayırdığınız bütçe konusunda cömert davranmanız gerektiğini unutmamalısınız. Eğer siz de bu dijital dünyada isminizle var olmak istiyorsanız Google reklam ajansı ile iletişime geçebilir ve hemen reklamınızın yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.